Öğrenciler yemekten zehirlendiler

0

Muğla’daki çeşitli okullarda eğitim gören yaklaşık 50 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Muğla’nın Ula ile Yatağan İlçelerindeki çeşitli ilk ve ortaokullarda eğitim gören öğrenciler, dün öğle saatlerinde okulda, patatesli köfte, pilav ve salatadan oluşan menüden yedikten sonra akşam evlerinde rahatsızlandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma ile Yatağan Devlet Hastaneleri’nde kan ve idrar tahlili yapılan 50 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öğrenci velilerinden Kemal Çakmak, “Ortada bir ihmal söz konusu ise araştırılması gerekiyor. Evlatlarımız perişan durumda. Yetkililer tarafından açıklama yapılsın. Kimse bize bir şey söylemiyor” dedi. Ula Gölcük İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Esin Özcan ise “Öğlen yemeğinde patatesli köfte, salata ve pilav yedim. Midem bulanmaya başladı. Okul çıkışı eve gidince kusmaya başladım. İshal olunca hastaneye geldik ve serum taktılar” diye konuştu.