Okulların açılışı 28 Eylül’e ertelendi

0

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, okulların açılışının 28 Eylül’e ertelendiğini duyurdu.

AK Parti MYK toplantısının ardından açıklama yapan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye “bir araya gelelim” çağrısı yaptı ve Erken seçim kararını Cumhurbaşkanı değil Meclis alsın” dedi. Öğrencilere de bir müjde veren Davutoğlu, okulların açılışının 28 Eylül’e ertelendiğini duyurdu.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı.

Ülkemiz kritik ve hayati sınamalardan geçiyor. Sınamalar demokrasiyle çözülür. Son derece çarpıcı ve kritik bir siyasi tablo ortaya çıktı. Ancak siyasi tablonun ortaya çıkardığı gerçeklerden kaçınmak mümkün değildi. Terör saldırıları başladı yılmadık, geri adım atmadık. Bu konuda son derece kararlı adımlar attık. Aynı anda 3 terör örgütüne karşı yürüttüğümüz mücadele karalılıkla sürecek.

Milletimiz ve vatandaşlarımızın bütünü hükümetimizden, devletimizin kudretinden emin olmalıdır. Her ne suretle olursa olsun bu görevi ürettiğimiz sürece ülkemizin her bir köşesinde üzerimize gelen terör saldırıları karşısında kararlılığımızı hiçbir tereddüt göstermeden devam ettireceğiz.

Bazı partiler sorumluluktan kaçarken, biz hükümet kurma sorumluluğunun gereğini yerine getirdik. Ülkemiizin yönetilmesi bağlamında boşluklar oluşmamasında attığımız adımlara milletimiz şahit. Koalisyon konusunda bize teklif gelmedi diye kimse öne süremez. Biz o zemini yokladık. Süreç koalisyon arayışıydı. Hep beraber nerelerde zorluklarla karşılaşabileceğimize bakıp yol almaya çalıştık.

HDP’ye dönük olarak da, onun sırtını dayadığını iddia ettiği örgütlere dönük olarak da söylüyorum, Türkiye’de demokrasiyi korumak için alınması gereken her türlü güvenlik tedbirini, önlemi alacağız ama asla Türkiye’de demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz.