Onbinler Ankara’da teröre ‘hayır’ dedi

0

TOBB önderliğinde 200’ü aşkın sivil toplum kuruluşunun katılımıyla Ankara’da yapılan sessiz yürüyüşte onbinler teröre ‘hayır’ kardeşliğe ‘evet’ dedi

İşçi, işveren ve meslek kuruluşlarının yer aldığı sivil toplum örgütlerince organize edilen “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü Ankara’da yapıldı. Ankara Sıhhiye Meydanı’ndan, Cumhuriyetin ilan edildiği Birinci TBMM’nin önüne kadar devam eden ve sadece Türk bayraklarının yer aldığı yürüyüşe onbinler katıldı. Kızılay’dan Ulus’a kadar olan güzergah bayraklarla süslendi.

Yürüyüşe gelen kişiler oluşturulan güvenlik noktalarından geçerek alana girdiler. Yoğun güvenlik önlemleri alındı ve alanda zaman zaman patlayıcı ve diğer maddelere yönelik aramalar yapıldı. Güvenlik için 6 binin üzerinde polis görevlendirildi. Alanda atlı polisler de görev yaptı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, hep birlikte teröre karşı milli bir duruş sergilediklerini belirtti. Hisarcıklıoğlu, “Terörü lanetledik, kardeşliğimize sahip çıktık. Teröre hayır, kardeşliğe evet dedik. Ve şimdi Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı Meclis’teyiz. Yürüyüşümüzün burada sonuçlanması son derece önemli bir mesajı içermektedir. Bu milletin birlikte yaşama iradesinin ilk timsali olan kurucu Meclis’teyiz. Gün, demokrasimize, birliğimize ve birbirimize sahip çıkma günüdür. Hep birlikte bugün sağduyumuzu ortaya koyduk” dedi.