Operasyonlara Şehitlerin Adı Verildi

0

Güvenlik güçlerinin Silopi ve Cizre’de başlattıkları operasyonlara şehitlerin isimleri verildi.

Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, Silopi’deki operasyona şehit polis Muhammet Onur’un adı verilirken, Cizre’deki operasyona ise şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demir’in adı konuldu.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler tarafından açılan ateşe karşılık verilmesi sonucu 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cizre’nin 3 stratejik bölgesinde terör örgüt PKK’ya operasyonlara başladı. TSK, Şırnak’ta 8 PKK’lının öldürüldüğünü açıkladı

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ikinci gününe girerken, kent güne silah ve patlama sesleri ile uyandı. Çatışmaların meydana geldiği bildiriliyor.İlçelere giriş ve çıkışlar kapalı durumda. 14 Aralık’ta Valilik kararıyla iki ilçede de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

2 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

ŞIRNAK’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için polis ve askerlerin düzenlediği operasyonlarda dün çatışma çıktı. Çatışmalarda 2 PKK’lı ölü ele geçirildi.

Şırnak Valiliği’nin geçen pazartesi günü saat 23.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Cizre ve Silopi ilçelerinde, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için polis ve askerlerin ortak operasyonları sürüyor. Cizre’nin stratejik 3 bölgesine askerler operasyonlarını sürdürürken, Hastane Caddesi üzerinden geçen askerlere ateş açıldı. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 1 kişi ölü ele geçirildi.

Cizre’de dün gece düzenlenen operasyonlar sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında mahalle aralarında çatışmalar çıktı. İlçeden gece boyunca silah ve patlama sesleri duyuldu. Cizre’deki çatışmalar hendek ve barikatların yoğunlukta olduğu Sur, Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde yoğunlaştığı belirtildi.Sabaha kadar aralıklarla devam eden çatışmalara, özel eğitimli jandarma timleri de polis özel harekat timleri ile birlikte katıldı. Cizre- İdil yolunda bulunan Cudi Mahallesi’nin hakim tepelerine ise çok sayıda tank konuşlandırıldı.