Savcılık 50 bin dolara el koydu…

0

Ordu’da, kuyumcu soymaya kalkışan iki kardeşin otomobilinden 50 bin dolar çıktı. Zanlıların, define ararken buldukları heykeli 2 milyon liraya sattıkları, 50 bin dolarını aldıkları iddia edildi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde kuyumcudaki 3 kişiyi rehin alıp, kaçmaya çalışan bir kişiyi tabancayla yaralayan ve 9 saat sonra teslim olan iki kardeş tutuklanmıştı.

Milliyet gazetesinin haberine göre. Kuyumcuda yaşanan soygun ve rehine krizinin ardından yeni detaylar ortaya çıktı. Soygun girişiminde bulunan 28 yaşındaki G S ve kardeşi 22 yaşındaki Ö S sorgularının ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul ve Adana’da çalışan kardeşlerin, 2 ay önce Çatalpınar ilçesindeki evlerine geldikleri ve define avına çıktıkları öğrenildi.

Zanlıların soygun girişiminde kullandıkları kiralık arabada 50 bin dolar bulundu. Savcılık tarafından paraya el konuldu. Paranın sırrı araştırılırken, iki kardeşin define ararken tarihi bir heykel buldukları, kuyumcuya 2 milyon lira karşılığında sattıkları, ancak sadece 50 bin dolar para aldıkları öne sürüldü. Arabada bulunan paranın bu olabileceği değerlendiriliyor. Sarıkeklik kardeşlerin geri kalan parayı bir türlü tahsil edemedikleri için kuyumcuya giderek, silahlı eylem yaptıkları da iddia edildi. Kuyumcuya yaklaşık 20 gündür sürekli gidip, gelen kardeşlerin her seferinde tartıştıkları, olay günü ise bu kez yanlarında silah getirdikleri öğrenildi.