S&P 500 Endeksi %1.6 Düştü.

0

S & P 500 nihayet Pazartesi günü% 1’den daha büyük bir hamle ile günü kapattı.

Piyasanın gelecek yıl yükselmeye devam edeceğini gösteriyor.

S&P 500 endeksi Pazartesi günü% 1,6 düşerken Dow Jones Sanayi Ortalaması da% 1,6 kaybetti ve yatırımcılar koronavirüsünün yayılmasından endişe duydukça Nasdaq Composite % 1,9 düştü . Çin hükümeti binlerce şehri enfekte eden ve en az 80 kişiyi öldüren virüsü tutmaya çalışmak için birkaç şehri karantina altına alındı. Son günlerde hastalık ABD, Fransa ve Avustralya’daki hastalarda da bulundu.

Dow Jones piyasa verilerine göre, endeks, takip eden yıl içinde 12 puanın 7’sini fiyat-getiri bazında ve toplam getiri bazında 12’sinin 9 katına yükseldi. Ortalama olarak, S&P 500,% 1 veya daha fazla bir hareket olmadan 70 gün veya daha fazla bir çizgiden sonra yıl içinde fiyat bazında% 6’nın biraz üzerinde bir kazanç sağladı ve toplam getiri bazında% 9.6 ekledi.

Bununla birlikte, 70 günlük veya daha uzun süreli yassı hareketlerden sonraki yıl içinde endeksin düştüğüne dair bir örnek bulmak için fazla geriye bakmak zorunda değilsiniz. Böyle bir seri, Ocak 2018’in sonlarında sona erdi ve pazarın dördüncü çeyrek kuyruk çizgisi sayesinde S&P 500, bu çizginin sona ermesini izleyen 12 ay boyunca% 6.2’lik bir düşüş kaydetti.