Terör örgütüne her koldan ağır darbe

0

TSK’nın teröristlere ait hedeflere yönelik hava harekatlarında 390 terörist etkisiz hale getirildi, 150’si ağır olmak üzere 400’ün üzerinde terörist yaralandı. Bölücü terör örgütüne ait hedeflere büyük zarar verildi.

PKK’ya yönelik 7 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda 440 terörist etkisiz hale getirildi. 400’ün üzerinde terörist yaralandı.

Türkiye’nin huzur ve barışını hedef alan, çözüm sürecini engellemeye dönük eylemleri artıran terör örgütü PKK, güvenlik güçlerince 42 gündür hem karadan hem de havadan yapılan operasyonlarda ağır darbe aldı.

PKK ve şehir yapılanması KCK ile terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik, yurtiçi ve yurtdışındaki operasyonlar devam ediyor. Bugüne kadarki operasyonlarda 440 terörist etkisiz hale getirildi, 150’si ağır olmak üzere 400’ün üzerinde de terörist yaralandı.

Operasyonlar kapsamında yaklaşık 40 ilde gözaltına alınanlar arasında eylem hazırlığı yapan, canlı bomba olan ya da bazı olaylara karıştıkları belirlenen terör örgütü üyeleri de yer aldı.

Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) hava operasyonlarıyla da önemli zaiyatlara uğrayan PKK terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil’de kullandıkları alanlar 250 kilogramlık lazer güdümlü füzelerle başarıyla vuruldu.