Tesla’nın Geleceği Hiç İyi Görünmüyor

0

Günümüzde heryerde esen bir elektirikli araba rüzgarı var.Bu rüzgar’ınbundan sonra hiç kesilecek gibi bir görüntüsü yok.İleride ağzımızdan düşmüyecek bir hal olacak olan elektrikli araçların moda önceliğini herkesin duyduğu Tesla yapıyor.Hatta Tesla’ya teşekkür bile etmeliyiz çünkü günümüzde diğer firmaların bu alanın ne kadar önemli olduğunun anlamasını sağladı.Bu petrol firmalarını belli düzeyde rahatsız etmiş olsada dünyamız için sağlıklo bir adım atılmasını sağlamış oldu.

Tesla günümüzde elektrikli araba üretiminde ve satışında birinci sırada götürüyor.Ama yapılan araştırmalara göre bu liderlik ileride olmuyacak gibi görünüyor ve Tesla’yı karanlık günler bekliyormuş gibi haller var.

tesla ile ilgili görsel sonucu

PA Consulting Grubu’nun yaptığı araştırma ve tahminlere göre 2019 yılını lider olarak tamamlayacak olan Tesla, 2021 yılında liderliğini Daimler markasına kaptıracak. Bunun sebebiyse otomotiv sektörünün köklü markalarının bu pazarda da ürünlerini üretmeye başlamaları. Daimler’in liderliğini ise BMW, Renault/Nissan/Mitsubishi ortaklığı ve Alman dev Volkswagen takip edecek.

 PA Consulting’in tahmini yapılırken Tesla’nın Model 3 üretiminde yaşadığı sorunlar, üretim bandındaki tasarım hataları, karşılaşılan Auto Pilot kazaları gibi durumlar göz önünde bulundurulmuş. Analist Thomas Gottle, “Adım adım CO2 hedeflerine ulaşmak ve e-mobilite performansını geliştirmek, üretici açısından büyük bir organizasyon ve personel açısından da büyük bir eyleme oluşturuyor” açıklamasını yaptı.