ABD bu günlerde kendini polisin yerine koyan Trump yanlısı milisleri konuşuyor.

Anthony Huber’in Wisconsinda Kenosha sokaklarında öldürülmesinden önceki VİDEOLAR … En acımasız olanı bir oto tamirhanesinin otoparkından biri… uzaktan birkaç atış yapıyor.çalıyor. Kot pantolon ve yeşil bir tişört giymiş silahlı adamı görüyorsunuz. Bir adam arkasından koşar. Silahlı adam dönüyor. Daha fazla mermi atarak ve adam yere yığılır. Silahlı adam park halindeki bir arabanın etrafında döner, sonra kaldırımdaki adama geri döner. Ona baktı ve cep telefonunu çıkardı. Silahlı adam, koşmadan önce, “Birini öldürdüm,” dedi. Yerdeki adam yaralı çevredeki kişiler çaresizce yarasına baskı yapmak için çalışırken derin bir nefes alıyor. Bazıları ağlıyor, bazıları polisi arayın diye bağırıyorlar.

İkinci bir videoda, silahlı adam iki yönlü bir caddenin ortasından aşağı doğru koşarken görülüyor ve halk onun birini vurduğunu haykırıyor. Yere düşüyor. Bir avuç adam ona doğru koşuyor; Huber onlardan biri. 26 yaşındaki oyuncu, kaykayını adama doğru savuruyor ve tüfeğine uzanıyor. Adam tetiği çekiyor. Halk adamın sadece insanları vurduğunu söylüyor. Silahlı adam, elleri havada, polisin yanından yola devam ediyor.

Polis Ayak takımına size minnettarız diyor.

Cinayetler gerçekleşmeden önce çekilen üçüncü videoda, aynı genç silahlı kişinin zırhlı bir araçta kolluk kuvvetleriyle konuştuğu görülüyor. . Araçtaki bir polis hoparlörden şunları söylüyor: “Size minnettarız çocuklar. . “

Videoların çekilmesinden saatler sonra, şüpheli tetikçi olan 17 yaşındaki Kyle Rittenhouse, birinci derece kasıtlı cinayet suçlamasıyla tutuklandı. Bu noktada, polise başvurmuş olmasına ve birkaç tanık tarafından silahlı adam olarak tanımlanmasına rağmen, millerce uzakta, Illinois bulundu. Rittenhouse, nişanlısını ve küçük kızını geride bırakan 36 yaşındaki babası Huber ve Joseph Rosenbaum’u öldürmek ve gönüllü bir sokak doktoru olan Gaige Grosskreutz’u yaralamakla suçlanıyor. Cinayetler, çocuklarının önünde arkadan vurulduktan sonra felç olan silahsız bir Siyah adam olan Jacob Blake’in polis tarafından vurulması üzerine protestoların üçüncü gecesinde gerçekleşti.

Nefret ve Aşırılığa Karşı Küresel Proje’nin baş strateji sorumlusu Heidi Beirich, Çarşamba sabahı Kenosha’da şiddet haberleriyle uyandığında şaşırmadığını söyledi.

Beirich, “Seçime yaklaşırken ve Trump protestolardan korktukça ve bu insanları tüm bu hukuk düzeniyle karıştırdıkça daha da kötüleşecek” dedi. “Maalesef bunun son olmasını beklemiyorum.”

Silahlı Olanlar Sokağa davet ediliyor.

Çatışmalardan saatler önce, yerel bir milis grubu olan Kenosha Muhafızı, Facebook’ta komplo teorisi web sitesi “silah çağrısı” yayınladı ve silahlı vatandaşları özel mülkiyeti savunmak için dışarı çıkmaya çağırdı.

Şiddet Yanlısı Trump Milisleri
Kenosha’daki olaylar, kendi tarzını benimseyen kanunsuz kişilerin, kolluk kuvvetlerinin ve başkanının savunmasına adanmış bir bayrak ve hareket olan ” ince mavi çizgi ” bayrağı altında toplandıkları uzun bir dava serisinin sonuncusudur .

Polis geri çekilirken karşı protestocularla şiddet artıyor.

Wisconsin, Gilbert’teki sözde Back the Blue mitingi Wisconsin’deki cinayetlerden günler önce, silahlı göstericiler karşı protestocuları dövdüğü görüldü. . Günler sonra, Portland polisi, şehrin sokaklarında solcu protestocularla kavga eden “ince mavi çizgi” bayrakları sallayan silahlı adamların yanında durdu. Çatışma, Portland yetkililerinin kabul etmesinden sadece haftalar sonra geldi”ANTIFA” ya sızmakla övünen eski bir Deniz Kuvvetleri SEAL’in protestocuların yakınında patlayıcı bir cihazın patlamasıyla ilgili olarak soruşturma altında olduğunu söyledi.

ABD de Sağ Sol Kavgası
1990’larda aşırı sağ gruplara gizlice giren ve şu anda Brennan Adalet Merkezi’nde olan eski bir FBI ajanı olan Mike German, kolluk kuvvetlerinin silahlı sağcı protestolar karşısında geri adım atma eğiliminin, Trump’ın 2016 adaylığı, yönetimi boyunca devam etti. “Polisin bu aşırı sağ militanlara dost muamelesi yapmaya devam ettiğini görmek rahatsız edici” dedi. German, 1990’larda kolluk kuvvetlerinin, tutuklanma riskine maruz kaldıkları sabıka kaydı olan sağcı grupların en şiddetli üyelerinin kamu protestolarına katılmadığını anladığını açıkladı. Artık durum böyle değil.

German, “Portland’da yıllardır protestolara katılan insanlar var” dedi. İyi tanımlanmışlar. Onları tanıyorum ve Portland’da yaşamıyorum. Birçoğu, halihazırda işledikleri şiddet nedeniyle başka bir protestoya katılmama kararı aldı. Yine de polisle sanki yardımcılarmış gibi iletişim kurabilirler. Bu gerçekten şaşırtıcı – insanlar güpegündüz insanlara silah doğrultabilir ve tutuklanamazlar. “

Mayıs ayı sonlarında George Floyd polis tarafından öldürülmesinin beri Siyah Hayatlar Matter protestolarına yanıt olarak toplanan aşırı sağcılar yaklaşık 500 kişiye saldırı, 38 araç saldırısı ve göstericilere yapılan dokuz ateşli silah üç kişinin ölümüyle sonuçlandı.

Beirich, siyasi şiddete ve huzursuzluğa katkıda bulunan sayısız faktör arasında ülkenin şu anda tanık olduğu silahlı sağın bazı unsurları ile federal hükümet arasındaki ilişkinin tersine dönmesi olduğunu savundu. “Hükümet karşıtı hareket, federal hükümetin artık düşmanı olmadığı için artık hükümet karşıtı değil” dedi. “Trump bu hesaplamayı değiştirdi – milisler, daha büyük hükümet karşıtı dünya, esasen Trump yanlısı bir siyasi oluşumdur.” Bu hafta kolluk kuvvetlerine aşırı sızma konusunda bir rapor yayınlayan German, aşırı sağın, sahadaki polisin ve Beyaz Saray’ın halkla artan uyumunu aşırılık yanlısı gruplar için “şemsiyenin genişlemesi” olarak nitelendirdi.

Trump Hedef Gösteriyor.

“Başkan, Black Lives Matter protestolarını ve sözde antifa’yı düşman olarak tanımladı . Polise ve bu gruplara kimin peşinden gideceğine dair bir mesaj gönderiyor” dedi. “Yani bu gruplar ve polis ortak bir düşmana karşı aynı hizada görünüyorlar,


Aşırı Sağın Aşırılık Dalgası
Beirich, Barack Obama’nın seçilmesinin ardından aşırı sağcı faaliyette bir artış olduğunu ve daha sonra Başkan Donald Trump yönetiminde patladığını açıkladı. “Bir beyaz üstünlükçü saldırının veya milis hükümet karşıtı saldırının bu yavaş davul ritmi oldu, sonra bir diğeri ve sonra bir başkası” dedi. “Son zamanlarda gördüğümüz patlamaya doğru devam etti.”

Obama’nın ikinci döneminde, sağcı faaliyetteki artış, Siyah Hayatlar Önemlidir hareketine tepki olarak ortaya çıkan polis yanlısı görünür bir hareketle iç içe geçti. Rittenhouse bu kritik anda reşit oldu. gencin Ocak ayında düzenlenen bir miting Trump bir ön sıralarında , ateşli silahlar eğitimi almış,yerel polis departmanı bir askerş programının bir parçası olduğunu söyledi.eski sınıf arkadaşları, Rittenhouse’u seven bir Trump destekçisi olarak tanımladılar .

Rittenhouse geç 11 Eylül saldırıları ve Irak işgalinin arasındaki yani, 3 Ocak 2003 tarihinde doğdu. Dünyaya İç Güvenlik Bakanlığı’ndan sadece birkaç hafta önce geldi ve Facebook profilinin arka planına eklediği “ince mavi çizgi” bayrağı, bir hareketin sembolü haline geldiğinde muhtemelen hala ilkokuldaydı.

Rittenhouse’un sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, dünya görüşünün, yaklaşık yirmi yıl süren savaşın ardından ülkenin geniş kesimlerini canlandıran ve güçlü bir kültürel ve politik seçim bölgesi olarak kolluk kuvvetlerinin ortaya çıkmasını sağlayan militarize bir kültüre battığını gösteriyor. Bu dünya görüşü, kendi sembolleri ve dili olan, sürekli tehdit, iyi adamlara karşı kötü adamlar ve silahların sosyal düzeni sağlamadaki kutsal rolü üzerine inşa edilmiş “taktiksel” bir topluluktur. Cinayetlerden önce çekilen bir videoda, genç Rittenhouse’un protestodaki rolünü, polis memurlarının tehlikeye doğru koşma istekliliğini sürekli olarak merkeze almaya çalışan modern Amerikan polisinin dilini yansıtan terimlerle ifade ettiği duyulabilir.

Rittenhouse sağcı web sitesi Daily Caller’dan bir muhabire, “İnsanlar yaralanıyor ve bizim işimiz bu işi korumak ve işimin bir parçası da insanlara yardım etmektir,” dedi. “Yaralanan biri varsa, zarar görüyorum. Bu yüzden tüfeğim var çünkü kendimi korumam gerekiyor, tabii ki, tıp çantam da var. “


Trump, başından beri Amerikan kolluk kuvvetlerinin aşırı sağ ucunda gezinerek 2016 adaylık yarışında Sınır Devriyesi ajanları, ICE memurları ve Kardeş Polis Teşkilatı’nı temsil eden sendikaların onaylarını topladı. NYPD’nin 24.000 memuru temsil eden ve desteğini başkanın arkasına atan Polis Yardımsever Derneği ile 2020’ye kadar devam etti . Bu yazın başlarında Philadelphia’da, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve yerel polis sendikası arasındaki bir toplantıda , sağcı bir sokak dövüşü çetesi olan Proud Boys’un üyeleri de sık sık polis yanlısı protestolarda solcularla kavga etmek için destekledi..


Kenosha’daki cinayetler , malikanelerinin önünde Black Lives Matter protestosunu tehdit etmek için silah kullanan Missouri, St. Çiftin mesajı ve başkanı yeniden seçilmek isteyen Cumhuriyetçiler ve Trump yönetiminin mesajı, ülkeyi kasıp kavuran protestoların bir tehdit olduğu ve Amerikalıların tehdit edildiğinde kendilerini savunma hakkına sahip oldukları yönünde. “Tüfekli 17 yaşındaki çocukların, kimsenin yapmaması durumunda düzeni sağlamaları gerektiğine karar vermesi bizler ne kadar şok oldu?” Fox News sunucusu Tucker Carlson , milyonlarca izleyicisine şunları söyledi:Çarşamba gecesi. Siyasi görüşleri Donald Trump’ın üssü için öncü olarak gördüğü bilinen aşırı sağ yorumcu Ann Coulter, Twitter’da Rittenhouse’a atıfta bulunarak şunları ekledi: “Onu başkanım olarak devam etmesini istiyorum.”

Trump veya Biden seçilebilir böyle giderlerse yönetecek ülke bulamayacaklar.