Tuncay Özkan ‘ Ben de kontenjandan geldim’

0

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Tuncay Özkan arasında geçen kontenjan gerginliği, kongreyi karıştırdı.

CHP‘nin bugün yaptığı İzmir İl Kongresi‘nde kontenjan gerginliği yaşandı. Kongrede kürsüye ilk çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaptığı konuşmasında taraf olduğu iddialarına sert yanıt verdi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, Aziz Kocaoğlu’nun ardından sahneye çıkarak şunları söyledi:

“Aziz Başkanı kınıyorum. Ben de kontenjandan geldim. Böyle büyük bir başkana ‘kontenjandan gelenler İzmir’i dizayn edemez’ demesini yakıştıramadım. Hangi ön seçimden geldin başkanım? Seni hangi ön seçimden getirdiler? Tüzüğümüzü nasıl ayaklar altına alınırsın. Hiç yakışmadı”

Tuncay Özkan’ın bu sözleri üzerine salondan “İzmir Aziz‘dir, Aziz kalacak” sloganları yükseldi. Özkan bunun üzerine “İzmir CHP’dir, CHP kalacak’ diyorum” dedi. Bu sözlerin ardından delegeler ve partililer Özkan’ın bulunduğu kürsünün önüne gelerek Özkan’ı yuhalamaya başladı. Kongre salonunda kavga çıkarken, mevcut il başkanı Bedri Serter, ortamı sakinleştirmeye çalıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: “İzmir’in adresini bilmeyenler, İzmir’le ilgili olmayanlar, CHP ile alakası olmayanlar kalkıp İzmir’i dizayn etmeye kalkamaz. İzmir’in 2009 yerel seçimlerinde 28 ilçesini ve büyükşehir belediyesini alan benim, 2014 yerel seçimlerinde 22 ilçe belediyesini ve Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan da şahsımdı. Bu süreci çok iyi biliyorlar. Bu süreçte kimlerin arkadan hançerlediğini çok iyi biliyorlar. Bilmeyenler o günleri yaşamayanlar çeşitli nedenlerle buradan aday olup milletvekili adayı olanlar bu gerçeği öğrenemezler. Çünkü yaşamadı, yaşayamazlar da onlar kulis siyaseti yapıyorlar.