Wimbledon Şampiyonunu Buldu

0

Bugün spor dünyasında çok öenmli gelişmeler oldu.Bu gelişmelerin başında tabikide Dünya Kupasının finali ve kazananı Fransa’ydı.Fakat Dünya Kupası’nın gölgesinde tarihi bir spor organizasyonu’da son buldu.İngiltere’de her yıl düzenlenen tarihi Wimbledon Şampiyonası gerçekleştirildi.Bugün şampiyonanın finali oynandı ve kazan isim Sırp raket Novak Djokovic oldu.Bu şampiyonlukla Djokovic, kariyerinin 13. Grand Slam zaferini yaşadı.

31 yaşındaki Sırp raket maçta adeta fırtına gibi esti. İki saat 19 dakika süren mücadeleyi 6-2, 6-2 ve 7-6’lık setlerle 3-0 kazanan Djokovic, Wimbledon’daki dördüncü şampiyonluğunu elde etti.novak djokovic wimbledon 2018 ile ilgili görsel sonucu

Dünya sıralamasının eski bir numarası Sırp raket kariyerinin zirvesini yaşadığı dönemde 2011, 2014 ve 2015 yıllarında Londra’da aynı kupaya uzanmıştı.

Djokovic yarı finalde de dünya sıralamasının bir numarası İspanyol Rafael Nadal’ı ilk günü ertelenerek ikinci güne sarkan ve toplamda 5 saat 14 dakika süren maç sonunda 3-2 ile geçerek adını finale yazdırmıştı.

Bu müsabaka Wimbledon tarihinde en uzun ikinci yarı final maçı olarak kayıtlara geçmişti.

Geçen yıl ABD Açık’ta finale kalan dünya sıralamasının 8 numaralı ismi Kevin Anderson kariyerinde ilk kez Wimbledon’da finale yükselme başarısını gösterdi.Fakat gülen taraf olamadı.