Yeşil Yelekler, Bugün Paris’de Büyük Gösteri Yapacaklar.

0

Haber-Yorum

Macron’un yeni derdi Yeşil Yelekliler, talepleri karşılanmadığı takdirde limanlar ve uluslararası ticareti hedef alacaklarını söylediler.

Toulouse şubesinin sözcü Benjamin Cauchy, yeni bir gösterinin “aşırı sağda  uzak “bir şekilde  yapılacağını söyledi.

Yeşil Yelekliler, hükümetle “yapıcı bir şekilde tartışabilecek” temsilcilerini  belirleme seçeneklerini tartışıyorlar.

Bu arada, protestocular hükümeti endişelerini dinlemezlerse Fransız limanlarını ablukaya alabilecekleri konusunda uyardılar. Yelekliler, Fransa’dan İngiltere veya İrlanda’ya geçişler için feribot seferlerinin daha zor hale gelmesini sağlayacaklarını medyada  konuşmaya başladı.

Binlerce kişi, Yeşil Yeleklilerin Facebook sayfasında oluşturulan “Act 3 – Macron quits” adlı etkinlikte ‘ilgilendiklerini’ söylediler. Yeni gösteri Champs-Elysée’de  bugün gerçekleşecekler.

“1 Aralık’a kadar bunu doğru bir şekilde yapmamız gerekecek. Sokakta h beş milyon Fransız olacak Hareketimiz büyüyor. Biz vazgeçmemeliyiz”, etkinliğin detaylarını tüm Fransızlar  okumaya başladılar bile.

Geçtiğimiz cumartesi günü, polisin yasadışı protesto olarak değerlendirdiği gösteri de şiddet uygulandığında beş polis memuru da dahil olmak üzere 24 kişi yaralandı, 101 kişi ise polis tarafından gözaltına alınmıştı..