Yunan Basınına göre Yunanistan’da”Geri Kalmışlık Kuyruklarında” Teknolojik Özürlü Bir Halk Var.

0

Dijital dönüşüm çağında Ve koronavirüs pandemik paniğinin ortasında, şirket kayıtlarında saklandığı gibi bir fatura ödemek veya kişisel bilgilerde idari bir değişiklik yapmak için kamu hizmetlerinde  Yunanistan’dan da korkunç kuyruklar sorununu da görüyoruz.

Bu tür olaylar pandemi kontrol etme çabalarını baltalamakta ve halk sağlığı için doğrudan bir tehdit oluşturmaktadır.

Anket: Yunanlıların yarısı korona olduğuna inanıyor.
Bunlar, koronavirüs enfeksiyonundan kaçınma konusunda savunmasız gruplara mensup orta yaşlı ve yaşlı vatandaşlardır.

Dijital olarak engelli bir ülkeyi ve teknolojik açıdan okuma yazma bilmeyen bir nüfusu ortaya koyuyor.

Bu tür kuyrukların göze çarpan ve kamu hizmetleri şirketlerindeki yetkili devlet görevlileri ve çalışanları için bir provokasyon olduğu söylenebilir.

Halk sağlığı tehdit eden pandemi krizi, gerekli teknolojik dönüşümü sunabileceğini devletin ve yunan halkının yeteneklerini de göstermiştir.

Kimse son aylarda pandemi konusundaki hükümetin imkansız çabalarını  inkar edemez ama biz her türlü gerçek dijital dönüşümden hala çok uzaktayız.

Bu hedefe ilerici bir şekilde ulaşmak için, maliyet, zaman, tesisler ve tabii ki sağlıkla ilgili nedenlerle toplumun tamamı ve özellikle yaşlı vatandaşlar tarafından benimsenmelidir.

Koşullar göz önüne alındığında, tüm yetkili görevliler çabalarını yoğunlaştırmalı, devam ettirmeli, bilgilendirmeli ve popüler ekolojik malları ve geniş bir kitleye sunabilecekleri hizmetlerin kullanımını sağlamalıdır.

Salgın bu fırsatı yarattı.

Yeni teknolojinin yeteneklerini ve onu kullanmanın faydalarını vurguladı ve sonunda onları son derece kullanışlı hale getirdi.

Bu teknolojiyi ortaya çıkarmada gecikmeler için mazeret yoktur.

Herkes görevini yapsın.

Büyük kuyruklar utanç verici ve geri kalmışlık belirtisidir.